Zapowiedź: Ropuszki – Aneta Jadowska

ropuszki jadowskaRopuszki
Aneta Jadowska
Data wydania: 18 września 2015
Wydawca: Fabryka Słów
Gatunek: urban fantasy
Seria: Dora i Witkac #1
Ilość stron: 528
Cena okładkowa: —  zł

Dora Wilk powraca!

A wraz z nią jej wesoła kompania bohaterów, których pokochaliście czytając heksalogię. 14 opowiadań ze Świata Thornu. Nie tylko z perspektywy Dory Wilk, ale również innych bohaterów, dotychczas drugoplanowych. Szalone diablice, zdeprawowane wilki, przesadnie romantyczne bóstwa, niebiańscy włamywacze i wampiry z problemami… To tylko mały wybór tego, z czym musi się mierzyć Dora i jej przyjaciele w opowiadaniach zebranych w tym tomie. Tę kobietę nuda po prostu omija z daleka. To zaraźliwe!

 • Bar_Salvatore

  Dora Wilk.. do słynnej serii Jadowskiej już raz się przymierzyłam, i jakoś w połowie przerwałam czytanie pierwszego tomu. Na pewno spróbuję raz jeszcze, bo jakże to fance urban fantasy nie przeczytać rodzimej serii, opiewanej przez setki zachwyconych recenzentów? Zastanawia mnie tylko, czy złowieszczy ;) znaczek #1 nie oznacza Potopu.. znaczy się potopu zbiorów opowiadań z tegoż świata,, Dla fanów to pewnie dobrze, dla autorki jeszcze lepiej, ale czy nie poczuję się troszkę.. przesycona Dorą? Pozostaje mi tylko zebrać się i przeczytać do końca pierwszą część. Mam nadzieję, że cała seria mi się spodoba, bo potrzebuję więcej dobrych-chociaż-polskich powieści fantasy ;)

 • Cóż. Ta książka pod żadnym względem nie zapowiada się dla Mnie dobrze. Sam tytuł brzmi strasznie odpychająco i groteskowo i nawet nie chcę wiedzieć, do czego nawiązuje. Do samych ropuch, żab i innych płazów nie mam obiekcji. Ech, przyczepię się do nazwiska bohaterki, bo brzmi cudacznie i niemądrze, ale to szczegół. Jednak po namyśle, gdyby tak podwoić jej imię, to wyjdzie z tego tytuł jednej z seksowniejszych koreańskich piosenek (chociaż dla Mnie to No. 1). < 3 A i Wolf się znajdzie. ^^ Opis ogólnie nie daje zbyt wielu informacji, może dlatego, że to zbiór opowiadań, ale to Mnie nie przekonuje. Pewnie przydałoby się zapoznać z opisem innej książki autorki, a wtedy może udałoby się dowiedzieć czegoś więcej o bohaterce, ale Moje lenistwo wzięło górę. Niestety wiem, że to nie jest książka dla Mnie.

 • Little_Dreamer

  A ja nic o tej całej Anetce nie słyszałam!
  Ups…?
  No nic. Wiem, że nie ocenia się książki po okładce, ale to głupota. Ja na przykład oceniam! Tą również i z przykrością stwierdzam, że nie przypadła mi do gustu… Dodatkowo imiona, paskudne imiona. Nie lubię tego typu książek i dopóki nie usłyszę naprawdę wielu, zniewalająco dobrych opinii na temat tej autorki… to po książkę zwyczajnie nie sięgnę.

 • Karaoli

  Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej autorce. Opis niestety mnie nie zachwycił, a bardziej odstraszył. Raczej nie umiałabym się przekonać do przeczytania tej książki.

 • Karolaq

  Ja również pierwszy raz o tym słyszę. Okładka jest tandetna opis niewiele lepszy, raczej sobie podaruję.

 • agnes

  Ja podziękuje, po kilkunastu stronach pierwszego tomu o Dorze przerwałam czytanie bo nie mogłam się zmusić do dalszego czytania tej powieści a tak byłam do niej pozytywnie nastawiona i się niestety rozczarowałam. Fani autorki i serii na pewno się cieszą z tej zapowiedzi ja czekam na inne.

 • jasmine shanti

  Nie zdarza mi się czytanie zbiorów opowiadań, zdecydowanie wolę powieści. Po ten zbiór nie sięgnę, ponieważ nie znam świata Dory, choć książki z serii stoją w długiej kolejce do przeczytania ;)