Zapowiedź: Trzeci grób na wprost – Darynda Jones

Trzeci grobTrzeci grób na wprost
Darynda Jones

Data wydania: 1 lipca 2015
Wydawca: Papierowy Księżyc
Gatunek: paranormal, urban-fantasy
Seria: Charley Davidson #3
Cena okładkowa: 39,90 zł

Charley Davidson, kostucha pierwsza klasa i prywatna detektyw (taka sobie), uprawia swą profesję na kofeinowym gazie, i to sporym, jako że gorąco pragnie wywołać u siebie bezsenność. Ilekroć zmruży oczy, pojawia się Reyes Farrow – pół-człowiek, pół-supermodel, całkiem syn Szatana. Problem tylko w tym, że jest odrobinę poirytowany. W sumie Charley spętała go na całą wieczność, więc trudno się chłopu dziwić. Jednak trzynaście dni bez spania ma prawo zrobić z dziewczyny wariatkę.

Kiedy więc pewien mężczyzna zatrudnia ją, by znalazła jego żonę, Charley przyjmuje zlecenie z jednym celem na oku: posadzić gościa, i to bynajmniej nie na stołku w barze. Wina wprost od mężczyzny bucha, więc Charley poprzysięga znaleźć zwłoki jego żony i udowodnić, że jest on mordercą.

W międzyczasie Reyes wrócił do więzienia i nie jest z tego powodu specjalnie zadowolony… A przynajmniej Charley tak sądzi, dopóki ten ciemnowłosy szelma jej nie uprowadza. Zarzeka się przy tym, że człowiek, którego rzekomo zabił, żyje i ma się dobrze, a w dodatku przebywa gdzieś w pobliżu. A Reyes chce, by Charley go znalazła.

Wizyta u starego kumpla, Rocketa, nie rzuca światła na sytuację Reyesa, Charley odkrywa jednak, że żona jej klienta nadal żyje. Co oznacza, że czasu jest niewiele. Znaleźć ją, zanim umrze, graniczyłoby z cudem, ale Charley musi chociaż spróbować. Z pomocą swej modnej inaczej recepcjonistki Cookie kostucha wyrusza na misję, by postawić łajdaków przed obliczem sprawiedliwości. Oby tylko Reyes nie okazał się jednym z nich. I oby nie wyszło na to, że z tej wymuszonej bezsenności ma omamy.

 • Karolaq

  Przegapiłam pierwsze części, ale opis, tytuł i okładka są bardzo interesujące. Oczywiście nie ogarnęłam o co dokładnie chodzi w fabule, ale myślę, że po przeczytaniu pierwszej części to się zmieni.

 • agnes

  Miałam przyjemność zapoznać się tylko z pierwszym tomem i był nawet dobry, ale jednak już teraz na tyle nie jestem ciekawa dalszej historii, że poznanie tej książki na pierwszym tomie mi wystarczy chociaż chciałabym wiedzieć jak tam sprawy z Reyesem się mają bo ten wątek ciekawie się zapowiadał a tutaj widać po tej zapowiedzi że jest dość interesująco. ;)

 • Tumturumtum

  Och, całkowicie zapomniałam o tej serii, a baaardzo mnie ciekawi! Wygląda na książkę z humorem, dużym związkiem ze śmiercią (a ja uwielbiam tematykę śmierci, czy to w dołujący czy komiczny sposób przedstawioną, czy to w filmowym wydaniu Tima Burtona, czy książkowym różnych autorów) i kryminałem. Jak to możliwe, że jeszcze tego nie przeczytałam? Pierwszy tom planuję już od jakichś dwóch lat, ale kompletnie wyleciał mi z głowy… No, ale teraz jeśli zacznę tę serię i mi się spodoba, będę miała pewność, że przeczytam kontynuację, więc to może nawet lepiej :p

 • barbqrka

  Pierwsze dwie części są genialne uwielbiam te serie, już nie mogę się doczekać

 • Bar_Salvatore

  Uwielbiam Charley :D
  W pewien sposób przypomina mi kochaną Śliweczkę (Stephanie Plum rzecz jasna) tylko ze sporym ładunkiem fantasy. Każdy tom jest mega-zabawny, intrygujący i ekscytujący. No i jest Reyes ;)
  Za granicą już który – ósmy bodajże tom wychodzi, a PK dopiero daje nam zapowiedź trzeciego.. A ja bym chciała wszystkie :( Ale nie ma co narzekać, zawsze jest nadzieja że kolejny tom zobaczę zanim osiwieję :D
  A Kostuchna jest jak najbardziej warta przeczytania!

 • Pandora

  Czekam na nią z niecierpliwością! :)