MBR: Badacz potworów – Rick Yancey

badacz potworów

 • Książka chodzi za mną od dłuższego czasu, a MBR mnie zachęca. W szczególności opis – spotkałam się już z długowiecznością w wielu powieściach, ale rzadko było to dobrze wytłumaczone (nie mówię o wampiro-wilkołakowych książkach). Martwi mnie tylko, że kreacja bohaterów i styl autora oceniłaś niżej, niż pozostałe rzeczy, bo dla mnie są to najważniejsze elementy.

  • zooma96

   Nie mogę samych piątek wstawiać :D Zaniżyłam kreację bohaterów i oryginalność fabuły, ponieważ a) typ bohatera (mówię tu o doktorze Pellinore, nauczycielu Willa), który jest zamknięty w swoim świecie i nie interesuje go nawet własny uczeń, jest jest całkiem popularny (a przynajmniej tak mi się zdaje). Fabuła także dostała czwóreczkę, gdyż polowanie na potwory to nie pierwszyzna. Swoją ocenę podwyższyłabym w drugim tomie, gdyż dochodzą do akcji inne elementy, już nie tak oczywiste.

 • W sumie bardzo lubię klimaty Edgara Allana Poe, czy doktora Victora Frankensteina, więc wydaje się być niezła, ale czego nie lubię w młodzieżowych powieściach to narracja z punktu widzenia chłopaka. Nie pytaj mnie dlatego, ale nienawidzę! Więc wątpię żebym sięgnęła, ale tylko ze względu na narracje…

  • zooma96

   Na to już nie mam rady :) Narracji nie zmienisz. Ale nie jest ona specjalnie irytująca, bo napisana została dojrzałym językiem, a nie typu „Ala miała kota. Kot miał na imię Mruczek”. Yancey daje radę na tym polu – zresztą na wszystkich ;)

 • Tumturumtum

  Kocham, wielbię i właśnie sobie uświadomiłam, że ta książka ma kontynuację, której ja nie czytałam! Muszę to jak najszybciej zmienić. Ach, jakże rzadko się spotykam z książkami, w których opisy są równie brutalne i tak rzeczywiste… Odradzam osobom nie przepadającym za tego typu obrazami… Ale wszystkim innym polecam! Naprawdę świetna książka… Jeśli chodzi o porównanie do „Osobliwego domu pani Peregrine”… Monstrumolog o niebo lepszy! Przynajmniej moim zdaniem…

 • Gaba23

  Nie koniecznie lubię tego typu książki, ale bardzo ładny MBR.

 • Karolaq

  Podoba mi się ten MBR. Maggie Stiefvater jest jedną z moich ulubionych autorek, więc skoro poleca tę książkę to na pewno przyjrzę jej się bliżej.

 • Patrycja

  Jestem wielką fanką książek Piąta Fala Ricka pisze on w taki sposób że nie można się oderwać od książki. Mam nadzieje że uda mi się sięgnąć po ta ksiązkę .

  • zooma96

   Nie zastanawiaj się, tylko wyciągaj ostatnie pieniądze z portfela i kupuj! Nie zawiedziesz się ;)