Jeśli lubisz to spróbuj #12

PROBLEM: Właśnie skończyłeś czytać porywającą książkę i chcesz zabrać się za coś równie emocjonującego, ale nie wiesz na co się zdecydować. A może poszukujesz nowego świata, dzięki któremu będziesz mógł oderwać się od dnia codziennego  i przenieść się w otoczenie, które znasz i lubisz.

ROZWIĄZANIE: Nie bój się czytać, ponieważ BookGeek postara się rozwiać twoje niezdecydowanie związane z wyborem nowej lektury. Przedstawiamy ci naszą cotygodniową akcję “Jeśli lubisz to spróbuj!” Co tydzień będziemy wybierać kilka popularnych książek (które być może czytałeś), a następnie zarekomendujemy ci pozycję, po którą warto sięgnąć. Zatem do dzieła!


ps11

Kolejny odcinek “Jeśli lubisz to spróbuj” już za 7 dni. Jeśli jednak nie możesz doczekać się następnej rekomendacji, możesz zamieścić swoje pytanie w komentarzu.

 • Tumturumtum

  Czytałam jedynie „Insygnia. Wojny światów” i podobały mi się, choć czasami główny bohater sprawiał, że miałam ochotę oderwać mu głowę. „Obca pamięć” od dawna mnie ciekawi, ale nie miałam jeszcze okazji książki przeczytać. „Dziewczynę ognia i cierni” miałam w planach, ale po recenzji, która została niedawno opublikowana, zmieniło się moje pozytywne nastawienie do niej… Może przeczytam „Próbę żelaza”, zamiast setny raz czytać Harry’ego Pottera :p O „Iskrze” pierwsze słyszę, ale wydaje się ciekawa :)

  • beatas125

   Wiem, że to nie związane z tematem, nie wiem czy wiesz, ale… wyszły 1-3 rozdziały do Queen of shadows-Sary MASS;p takie samplery;p

   • Tumturumtum

    Wiem :D Przeczytałam dopiero pierwszy – krótki, ale ile wzbudził emocji! Dotychczas nie przepadałam za bohaterem, o którym jest fragment, ale to co go spotkało jest tak okrutne, że jego los najbardziej mnie wzruszył pod koniec 3 tomu… Och, mam nadzieję, że Sarah nie potraktuje go zbyt surowo i jednak uda mu się przetrwać to, co mu zgotowała…

    • beatas125

     ach, jak zobaczyłam 1 myślałam,że oszleje,że reszta będzie krótka, ja się cieszyłam ze ‚spotkań’ w 2 i 3 rozdziale spotkania;p prawie w sumie z dwóch;p a odwiedzasz pinterest autorki? Nie sądze, żeby ta postać umarła;p gorzej z kuzynem…

     • Tumturumtum

      Do kuzyna tak bardzo się nie przywiązałam, ale nie ucieszyłabym się z jego śmierci. Mam nadzieję, że Aelin nie spotka go przed jego prawdopodobnym zgonem, bo będzie to przeżywała bardziej niż gdyby nie widziała go od tych 10 lat… Gdy czytałam kolejne rozdziały i zrozumiałam jak blisko kogo przebywa Aelin, serce zaczęło mi tak walić, że aż się przeraziłam… Chyba jestem naprawdę głęboko zadurzona w bohaterze książkowym :O Pinteresta nie odwiedzałam, ale jak teraz o tym wspomniałaś, to chyba to zrobię :)

      • beatas125

       Ten pinterest jest naprawdę fajny,znaczy ten autorki, przynajmniej widzę mniej, więcej jak danych bohaterów ‚widzi’ autorka, no i mniej więcej czego mogę się spodziewać w 4 i reszcie częśći, jak lubisz spoilery to jest też wywiad z autorką na 1 str. i tam mnie więcej zdradziła co może się stać w 4cz. a czego jeszcze tam nie będzie.

 • Layken

  Nie czytałam żadnej z tych pozycji, ale Obca Pamięć wydaje się być interesująca. Przypuszczam, że ta książka mogłaby mi się spodobać :)

 • Czytałam Iskrę i bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła. Jeśli Dziewczyna ognia i cierni jest podobna, to muszę poważnie przemyśleć zakup.
  Obcą pamięć mam na półce. Wygląda bardzo ciekawie, choć wątpię by na tylu stronach udało się autorce rozwinąć wciągającą opowieść.
  Zwierzoduchy są genialną książką dla dzieci! Przepełnione napięciem, magią i troskami zwyczajnych dzieciaków. Świetna, zaprawdę świetna :) Muszę jeszcze raz przyjrzeć się Magisterium, bo Spirit Animals wspominam bardzo dobrze.

 • Gaba23

  Nie czytałam żadnej z tych książek, ale za jakiś czas zabieram się za Dziewczynę ognia i cierni.

 • Karolaq

  Chcę przeczytać jedynie Dziewczynę Ognia i Cierni. Wybrańcy Cashore coś mi się kojarzą, ale jak na razie nigdzie nie mogę tej książki znaleźć. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo bardzo chciałabym to przeczytać.

 • karola2415

  Bardzo polecam ‚Obcą pamięć” :) Ciekawy pomysł i dobre wykonanie, a do tego okładka ma w sobie to ‚coś’ co przyciąga czytelnika. Szkoda tylko, że kolejne części nie zostały wydane w Polsce :(

 • Raquel

  Żadnej pozycji nie czytałam, ale od jakiegoś czasu poluję na „Iskrę” i nigdzie nie mogę jej znaleźć :( „Obca pamięć” utkwiła mi w pamięci i był czas kiedy miałam ją w must have, ale zamiast niej kupiłam inną książkę :) Najbardziej interesuje mnie „Próba żelaza” (uwielbiam twórczość Clare) i „Dziewczyna ognia i cierni” :)

 • Nie znam żadnej książki :( Ale na „Próbę żelaza” mam ogromną ochotę, w końcu to Cassandra Clare! Gwarancja jakości :)

 • Mam w planach powieść Rae Carson oraz pierwszy tom Magisterium. Uwielbiam twórczość Cassandry Clare, więc moje sięgnięcie po „Próbę Żelaza” jest tylko kwestią czasu.

 • jasmine shanti

  Jak mam zamiar przeczytać „Próby Żelaza” tak na „Spirit…” do mnie nie przemawia. Wydaje się być książką przeznaczoną dla dzieci. W planach mam również zapoznanie się z „Insygniami”, dlatego zaciekawiła mnie również polecana przy tej okazji „Obca pamięć” – przepadam za lekkimi klimatami sci-fi. Oczywiście, obowiązkowo przeczytam „Dziewczynę ognia i cierni”, ponieważ słyszałam o niej dobre rzeczy.