Rekomendowane przez: Cinda Williams Chima

Rekomendowane przez – to akcja w której znani autorzy powieści młodzieżowych (i nie tylko), polecają książki, które darzą sympatią. W dzisiejszym odcinku swoje typy wymienia Cinda Williams Chima, autorka serii „Siedem Królestw” i „Dziedzic wojowników”.

Chima

PS. Koniecznie napiszcie w komentarzach co sądzicie o książkach polecanych przez Chimę.

 

 • zooma96

  Bardzo podobają mi się propozycje powyższej autorki. Szczególnie „Gra Endera”, którego jeszcze nie czytałam, lecz znam z innych książek Orsona Scotta Carda. To samo jest z Rickiem Yanceyem, którego „Piąta Fala” wciąż stoi w kolejce do przeczytania, lecz „Monstrumolog” zagościł na honorowej półce iście cudownych powieści. Na „Cud Chłopak” poluję od dawien dawna, lecz na razie jest to książka nieosiągalna. W każdym razie chciałabym ją przeczytać, aby zobaczyć, jak autor ugryzł problem nietolerancji i akceptacji wśród dzieci/młodzieży.

 • Karolaq

  Polecam Piątą Falę, Cud Chłopaka i Grę Endera <3 Dziewczyny Ognia i Cierni nie czytałam, ale mam zamiar.

 • Tumturumtum

  Czytałam jedynie „Grę Endera”, która to zapoczątkowała moją przygodę z sci-fi. Jest to klasyk, który każdy, moim zdaniem, znać powinien. W planach mam „Dziewczynę ognia i cierni”, „Piątą falę” (czytałam „Badacza potworów” i polecam go wszystkim, choć ostrzegam, że niektóre opisy mogą przyprawić o mdłości, co jak dla mnie jest zaletą :P) i „Cud chłopaka”, który od razu przyciągnął mój wzrok prostą, acz ciekawą okładką. Lubię książki poruszające problem braku akceptacji wśród młodzieży i nie mogę się doczekać aż książkę przeczytam…

 • Raquel

  Lubię tę pisarkę za „Dziedzica wojowników”, którą pochłonęłam w jeden weekend. Autorka ma talent do tworzenia świetnej fabuły i atmosfery. Niestety nie czytałam żadnej pozycji przez nią rekomendowanej :/ W planach na pewno mam „Grę Endera”, „Cud chłopak” i „Dziewczynę ognia i cierni”. Co do „Piątej fali” nie jestem do końca przekonana, a o „Zakochanej w mroku” nigdy o niej nie słyszałam :)

 • Otaku

  Nie czytałam Żadnej z nich, ale słyszałam, że warto sięgnąć po „Cud chłopak”. Już jest na mojej liście książek do przeczytania. :)

 • Olka1005

  Nie czytałam żadnej z podanych książek, ale wszystkie znajdują się na mojej liście. Szczególnie interesuje mnie „Dziewczyna ognia i cierni” i „Piata fala”.

 • omomom12

  Z tych książek jeszcze niczego nie czytałam, ale zastanawiam się nad ,,Dziewczyną ognia i cierni’ – może mi się poszczęści w konkursie :) Słyszałam dużo pozytywnych opinii o ,,Cud chłopak”, ale chyba w tym przypadku się zdecyduje na ebooka.

 • Podpisuję się pod cudownym „Cud chłopakiem”! Świetna książka, naprawdę!
  „Piąta fala” to była dla mnie katorga. Nie przebrnęłam ostatnich stron. Nie lubię stylu Ricka Yanceya i doświadczyłam tej męki również przy „Badaczu potworów”.

 • agusia97

  Jak na razie, z tej listy jeszcze nic nie czytałam, ale „Gra Endera” i „Piąta fala” zapowiadają się intrygująco ;)

 • jasmine shanti

  Niestety, nie czytałam żadnej z wymienionych książek, ale mam w planach większość z polecanych. Szczególnie intryguje mnie „Piąta fala” i „Dziewczyna ognia i cierni”. Muszę również nadrobić zaległości co do „Gry Endera” – w końcu jest już film, a ja jeszcze nawet nie zapoznałam się z książką.