Posłuchaj PLAYLISTY do: „Eleonora i Park” Rowell Rainbow

Playlista do książki: Eleonora i Park
Twórca playlisty: Rowell Rainbow
Gatunek książki: young adult
Seria: pojedyncza powieść
Wydawca: Otwarte/Moondrive

Eleonora… nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.

Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.

Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.

Aby odtworzyć piosenki zainstaluj darmową (polskojęzyczną) wersję Spotify.

 • Energia

  Ech, Spotify daje muzykę za darmo na miesiąc czasu, gdy się tylko rejestruje, ale po tym już nie można, bo trzeba płacić. Proponuję założyć na lastfm konto i tam stworzyć listę, aby każda osoba mogła za jednym kliknięciem sobie posłuchać. Albo na Youtubie, gdzie jak się kliknie na playlistę to gdy pierwszy utwór się skończy, to leci następny automatycznie.

  • Kerach

   Energia, Spotify jest zupełnie darmowy… przez kilka tygodni działała ta funkcja (tzn. te limity i tylko miesiąc darmowy), ale już od kilku miesięcy jej nie ma.

   • Energia

    O! To super! :D. Dzięki za informację.

 • Bar_Salvatore

  Oj, niestety nie dla każdej książki playlista.. Ale dla E&P to rzecz obowiązkowa! Dziękuję za to, bo tak właściwie podczas czytania kojarzyłam jedynie How Soon Is Now, a i to z czołówki Czarodziejek (to był serial..) :D Na szczęście, za chwilę się to zmieni!

 • Karolaq

  Kiedy nareszcie zdobędę Eleanor & Park to chętnie posłucham^^ Ciekawe piosenki, myślę, że będą pasować :D

 • ZjadaczSkarpet

  Uwielbiam, kiedy do książek są tworzone playlisty. Jakoś wtedy lepiej można odczuć ich klimat. :)

 • lucy13

  Ja często sama tworzę sobie playlistę do książek, ponieważ często mam czas na czytanie tylko wracając pociągiem do domu (chodzę do LO w innym mieście). Wtedy słucham muzyki podczas lektury, a potem po prostu kiedy tylko włączę jakąś piosenkę, od razu przypomina mi się jakaś książka :D To naprawdę świetne uczucie. Poza tym podczas czytania Eleanor & Park słuchałam Joy Division, zespół obecny na playliście. Innych piosenek nie znam, za to wykonawców jak najbardziej kojarzę. Muszę uzupełnić muzyczne braki w wiedzy :)

 • agusia97

  Moim zdaniem to świetny pomysł tworzenie takich playlist do konkretnych książek. Później słuchając tych piosenek przypominają się nam niektóre fragmenty z książki. To jest super! :)

 • Little_Dreamer

  Jak ja lubię playlisty do książek… czuję się jakbym była bliżej bohaterów i przyjemniej mi się słucha muzyki. Przestaje być nawet ważne czy piosenki przypadają mi do gustu czy nie :)