Pierwsze wrażenia Lauren Kate po obejrzeniu ekranizacji „Upadłych”

Mimo że na trailer „Upadłych” pewnie sobie jeszcze trochę poczekamy, to mamy już jednak okazję zapoznać się z pierwszą opinią na temat owej ekranizacji. I to nie byle jaką, bowiem w rolę krytyka wciela się sama autorka, Lauren Kate.

W pewną deszczową noc na początku grudnia, wstąpiłam do Teatru Charliego Chaplina w Raleigh Studio w Hollywood, aby zobaczyć film „Upadli”. Czekał na mnie reżyser Scott Hicks, operator Alar Kivilo i kilku producentów. Światła zgasły. Wkroczyliśmy do „Sword and Cross”. To nieco dziwne, zobaczyć film oparty na Twojej książce. Wciąż zastanawiam się, jak wyrazić, co to dla mnie znaczy. Mogę Wam powiedzieć, że film jest piękny, seksowny i oddaje prawdziwą istotę powieści. Mogę Wam powiedzieć, że aktorzy są doskonali, a reżyseria w wykonaniu Scotta jest pomysłowa i intuicyjna. Mogę Wam powiedzieć, że wszyscy będziemy bardzo szczęśliwy móc wrócić do tego miejsca i zająć się ekranizacją kolejnych części. Moim ulubionym momentem jest chwila, kiedy Luce po raz pierwszy dotyka skrzydeł Daniela. Scott sprawił, że ten moment jest wręcz namacalny – mogłam poczuć pióra Daniela w swoim rękach, mogłam poczuć ręce Luce na moich skrzydłach. Praca jest prawie zakończona. Wierzę, że jesteśmy na drodze do czegoś wspaniałego. Mam nadzieję, że film poruszy Was równo mocno jak mnie – jak dłonie Luce dotknęły skrzydeł Daniela.

„Upadłych”  na ekranach kin zobaczymy jesienią 2015 roku. Promocja filmu ma wystartować w lipcu na Comic-Con.

 • Tumturumtum

  Czytałam „Upadłych” i średnio mnie się podobali, ale lubię oglądać ekranizacje książek (zawsze traktuje je jak coś oddzielnego, by nie odczuć rozczarowania), dlatego tę też mam zamiar obejrzeć, niekoniecznie w kinie, tam idę tylko na ekranizacje moich ulubionych książek, ale kiedyś w domu – z chęcią. Szkoda, że na zwiastun trzeba będzie jeszcze czekać, z chęcią bym go zobaczyła, bowiem jakoś nie umiem sobie wyobrazić filmu z tymi aktorami, jakoś nie pasują mi do postaci opisywanych w książce, ale skoro autorka jest pozytywnie nastawiona… Może film okaże się lepszy od książki :)

 • Karolaq

  Czy tylko ja się wzruszyłam, czytając relację Lauren Kate? Uwielbiam jej styl pisarski. ,,Upadli” bardzo mi się podobali i szczerze żałuję, że jeszcze sobie poczekam na ten film w kinach, ale pomimo wszystko jestem szczęśliwa, że tak dobrze wyszło :D

 • Czytałam całość tej serii i również bez rewelacji, choć seria miała fajne sceny :) Ekranizację chętnie zobaczę, ale skoro promocja dopiero w lipcu… to mnie jeszcze troszkę czas. A co ma zrobić autora serii, jeśli nie polecać? :)

 • Sherlock_gina

  Głęboko uwierzę słowom autorki i aż z ciekawości wybiorę się do kina. Zwiastun powinien zachęcić tych, którzy jeszcze o książce nie słyszeli i może właśnie dzięki temu filmowi zapoznają się z powieścią albo ogólnie zaczną przygodę z książkami. Z każdą kolejną ekranizacją mam takie nadzieje :D.

 • Olka1005

  Wierzę słowom Laurem Kate i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Dopóki nie zobaczę trailera „Upadłych”, wstrzymam się z opinią. Teraz pozostaje czekanie na premierę i trzymanie się dobrej myśli.

 • moze gdyby Cam nie był taki brzydki

 • Justyna86Kornelia

  To w końcu jest ten film czy go nie ma?

  • Kerach

   Oczywiście, że będzie. Premiera jesienią 2015.

 • Ania

  Nie uznaję opinii innych. Wiem że moje są zawsze różne, więc wole poczekać i zobaczyć.

 • Majka866

  Czytałam wszystkie części tej serii, ale pierwsza była najlepsza :)
  Fajnie, że zrobili film! Teraz tylko czekać na zwiastun :D

 • humming_bird

  Seria mi sie podobala, ale filmy na podstawie ksiazek na ogol sa slabe… ale tym razem poczekam :-)