Posłuchaj PLAYLISTY do: „Zostań, jeśli kochasz” Gayle Forman

zostan_jesli_kochasz
Playlista do książki: Zostań, jeśli kochasz
Twórca playlisty: Gayle Forman
Gatunek książki: young adult
Seria: Jeśli zostanę #1
Wydawca: Nasza Księgarnia

Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?

Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.

Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. „Zostań, jeśli kochasz” opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.

Aby odtworzyć piosenki zainstaluj darmową (polskojęzyczną) wersję Spotify.

 • Susi

  Film okazał się o wiele lepszy od książki, co nie często się zdarza, a w dodatku ma naprawdę świetny soundtrack, w którym możemy posłuchać nie tylko piosenek z filmu, ale także koncertów i sonat wiolonczelowych, które są cudowne.

 • Nutella11

  Film był naprawdę ciekawy, a piosenki mnie po prostu powaliły. Kocham takie klimaty ;)

 • Tumturumtum

  Nie czytałam książki, ale oglądałam film i niezbyt mi się podobał. Był bardzo przewidywalny, akcja toczyła się zbyt szybko, wszystko było zbyt wyidealizowane. Nie wzruszył mnie, nie przejął. Jedyną rzeczą, która sprawiła, że coś poczułam był właśnie soundtrack. Wiolonczela, koncerty, „Something in the way” Nirvany… To jest coś!

 • Dagaa

  Dla mnie film był równie dobry jak książka. Soundrtack świetny. Co jest ciekawe piosenki zespołu Adama (w wersji filmowej zamiast Shooting Star to Willamette Stone) są śpiewane rzeczywiście przez Jamiego. I są całkiem na poziomie. Myślę, że to naprawdę rzadkie. Z miłą chęcią obejrzałabym zekranizowaną 2 część.

 • Sherlock_gina

  Piosenki na playliście są cudowne, w sam raz wpasowują się w walentynkowy klimat. Piosenka Boba Marley’ a to po prostu cudeńko. Nie wiem, czy film bardziej podobał mi się od książki, trudno stwierdzić, bo do książek mam sentyment i często do nich powracam, natomiast film zawsze obejrzę tylko raz.

 • Karolaq

  Piosenki są świetne <3 Na razie przesłuchałam tylko 4, ale już wiem, że ten soundtrack jest idealny do ,,Zostań, jeśli kochasz".

 • lucy13

  Czytałam obie książki, a taki soundtrack jest jak najbardziej OK. Muzyka klasyczna to oczywiście pewniak na liście do takiej serii ;) No i nawet Nirvana się trafiła.

 • jasmine shanti

  I film i książka podobały mi się, choć „szału nie było”. Wolę książki z dużą ilością akcji i humoru, choć przyznam, że „Jeśli zostanę” czytało się bardzo szybko i przede wszystkim przyjemnie. Co do piosenek – są różnorodne i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ja znalazłam :)