Quiz: Co przeczytam później? #9

KROK 1: Załóżmy, że lubisz książki z wątkiem romantycznym, bo kto ich nie lubi?

KROK 2: Wyobraź sobie, że stoisz właśnie przed półką w księgarni, z której wylewają się kilogramy barwnych i krzyczących do Ciebie ‚Wybierz mnie!’ potencjalnych, przyszłych lektur. Wyciągasz rękę po pierwszą lepszą powieść (oczywiście tą z ładną okładką!). Czytasz opis, uznajesz, że nawet ciekawa, ale jednak odkładasz ją i idziesz buszować dalej. Może znajdzie się coś ciekawszego? Sytuacja powtarza się X razy i już torba na ramieniu zaczyna Ci ciążyć. Pora w końcu na coś się zdecydować. Pytanie tylko na CO? Niestety, ostatnio nie wygrało się kumulacji w Lotto, by można było puścić zakupowy hamulec i pójść na całego (czasami życie jest okrutne).

KROK 3: Koniec z barbarzyńsko realnymi bajkami. Przesłanie jest jedno… nie jesteś pewien, co przeczytać dalej. Każdemu się to zdarza (nam książkoholikom notorycznie, ale to szczegół). Dlatego mamy dla Ciebie nowy quiz, który mamy nadzieję skróci Twoją drogę pt: ‚Co przeczytać później?’

KROK 4: Dziś quiz skierowany jest dla osób chcących zasmakować w powieściach Meg Cabot! Miłej zabawy w rozwiązywaniu!

 

Co przeczytam później - powieści Meg Cabot

 

PS. Koniecznie podzielcie się swoimi wynikami i sugestiami (co chcielibyście, by się znalazło w następnym odcinku) w komentarzach!

 • Na Pamiętniku Księżniczki Meg Cabot praktycznie się wychowałam ;) Zaczęłam tę serię kiedy byłam w podstawówce -teraz jestem na studiach i nadal z miłym sentymentem wracam do poszczególnych części losów Mii. ;)
  Jeśli ktoś jest zainteresowany losami Mii Thermopolis, zapraszam do siebie na tekst właśnie o całej serii. ;)
  http://amandaasays.blogspot.com/2014/08/pamietnik-ksiezniczki-caa-seria-meg.html

  A co do następnego quizu z tego działu, to nie wiem, czy już coś takiego było, ale z chęcią zobaczyłabym propozycje książek dla młodych ludzi o życiu, coś jak Morze Spokoju (chodzi mi o tę książkę: http://amandaasays.blogspot.com/2014/05/morze-spokoju-sea-of-tranquility-katja.html ). Żadnych wampirów, fantastyki itd., czy też jakichś pseudoerotyków dla nastolatków (czytaj, Coś do stracenia – http://amandaasays.blogspot.com/2014/07/cos-do-stracenia-losing-it-cora-carmack.html ), bo tego już mamy cały zalew i niekoniecznie chce się to czytać. A takie historie jak u Katji Millay warto przeczytać i przynajmniej coś się z lektury wynosi. ;)

 • Ania

  Czytała Liceum Avalon i Kiedy piorun uderza. Obie fajne, co do reszty jednak, jakoś nic nie jest w moim typie, szczególnie prawa strona.

 • Bookworm

  Ha, nareszcie Meggie, kocham was za to :) Ta kobieta mnie praktycznie wychowała. Czytałam jej książki od kiedy skończyłam 11 lat i czytam do dzisiaj i wciąż mnie zachwyca jej poczucie humoru, jej bohaterki i jej chłopcy.

  Wszystkie są świetne i wszystkie polecam, ale uważam, że na największą uwagę zasługuje Top modelka, kocham tę serię. A co do Porzuconych, to jestem tak straszliwie oburzona, że kochany amber nie wydał ostatniej części, że brakuje mi słów. Trzeba było niestety czytać w oryginale.

 • Znowu grafika nie działa :|