16 książek do poczytania dla fanów „Gwiazd naszych wina”

Dziś premiera filmu na podstawie książki Johna Greena, która zawładnęła serce praktycznie każdego kto ją przeczytał. Może niektóre książki z poniższej listy nie zdołają wyrzucić z Waszych myśli  Hazel i Gus’a, ale sprawią, że będziecie płakać, śmiać się i cieszyć lekturą. Okay? 

gwiazdnaszychwina

 1.

gwiazd1

7 razy dziś – Lauren Oliver
Cud chłopak – R.J. Palcio
Charlie – Stephen Chbosky
Jeśli zostanę – Gayle Forman

2.

gwiazd2
13 powodów – Jay Asher
Niebo jest wszędzie – Jandy Nelson
Nienawiść – Jennifer Brown
Niezbędnik obserwatora gwiazd – Matthew Quick

3.

gwiazd3
Lucas – Kevin Brooks
15 dni bez głowy – Dave Cousins
Szukając Alaski – John Green
Aż po horyzont – Morgan Matson

4.

gwiazd4
Zaginiona – Sophie McKenzie
Moje życie od teraz – Jessica Verdi
Mów! – L.H. Anderson
Nie odchodź, Julio – Ewa Barańska

 • Ida

  Czytałam „7 razy i dziś” , „Jeśli zostanę” i „Niebo jest wszędzie”. Wszystkie z mogę polecić, choć najlepsza jest według mnie książka Olivier. Dobra jest jeszcze książka „A jeśli zostanę” Barbary Ciwoniuk – ma podobną tematykę do „A jeśli…” :)

 • Tumturumtum

  Autor „Lucasa” nazywa się Kevin Brooks, a nie Revin Arooks… Bardzo fajna książka :)

 • Czytałam „Niebo jest wszędzie” i „Nie odchodź, Julio” i obie mogę polecić ^^

 • Charlie, Jeśli zostanę, Nienawiść – to czytałam i szalenie polecam! Naprawdę świetne lektury :D

 • Fanką „Gwiazd naszych wina” nie jestem, dobra książka, ale mnie nie porwała.
  W każdym razie, czytałam „Nienawiść”, „Mów!” – obie zapadające w pamięć, na pewno jeszcze kiedyś do nich wrócę; Polecam! – oraz „Jeśli zostanę”, interesująca, lecz już nie tak świetna, ale chętnie obejrzę ekranizację.

 • agnes

  Czytałam jedynie Jeśli zostanę i Szukając Alaski, ta pierwsza najbardziej mi się podobała. W przyszłości mam zamiar przeczytać bo jestem ciekawa i mogę je wypożyczyć z biblioteki: 7 razy dziś, Charlie, Niezbędnik obserwatora gwiazd, Moje życie od teraz. Niebo jest wszędzie i Lucas tez mnie ciekawią, ale nie mam możliwości się z nimi zapoznać.

 • „Charlie” <3

 • Ania

  Właśnie skończyłam „Jeśli zostanę”. Świetna. Czekam na film. Poza tym przeczytam jeszcze :7 razy dziś” oraz „nie, odchodź Julio”. Obie niesamowicie wzruszające. Z chęcią przeczytam jeszcze kilka innych.

 • mary

  Czytałam: „Jeśli zostanę”, „7 razy dziś”, „Trzynaście powodów”, „Niebo jest wszędzie” i nie wiem czemu nie wymienione powyżej „Zanim umrę” :D

 • Megs

  Czytałam „Niebo jest wszędzie” i książka jest na prawdę warta przeczytania! Zdarzyło mi się uronić kilka łez podczas czytania :”)

 • Czytałam 7 RAZY DZIŚ, CHARLIE, LUCAS, SZUKAJĄC ALASKI. Pomimo tego, że kocham GNW, SZUKAJĄC ALASKI jakoś nie lubię, tak jak i PAPIEROWYCH MIAST. Pozostałe ww uwielbiam

 • Oburzona xD

  Uważam, ze stanowczo powinna się tu znaleźć książka „Morze spokoju” ;0

  • Kerach

   Bardzo fajna książka, ale jak dla mnie to ona bardziej należy do New Adult niż Young Adult, dlatego nie znalazła się w tym zestawieniu.

 • Ehh, męczy mnie ten Green, bo to mało prawdopodobne, by mi się spodobał, ale za każdym razem gdy widzę gdzieś jego nazwisko obok są same zachwyty. Cóż, kiedyś pewnie spróbuję. A co do zestawienia – czytałem dwie („Jeśli zostanę” oraz „Niezbędnik obserwatorów gwiazd”) i obie były przyjemne (choć ta druga dużo bardziej). Planuję jeszcze „Charliego” oraz „Cud chłopak”.

 • aishiteru

  Niczego nie przeczytałam. :( Mam w planach „Niezbędnik obserwatorów gwiazd”. I może coś jeszcze się trafi…

 • Znam „Aż po horyzont” i „Szukając Alaski” – świetne <3

 • Raisa

  Przeczytałam „7 razy dziś”, „Jeśli zostanę” i „Niezbędnik obserwatorów gwiazd”, który był świetny. „Jeśli zostanę” mnie nie powaliło. Bardzo chcę przeczytać „Szukając Alaski”, „Aż po horyzont” oraz „Lucasa.

 • Asia

  Czytałam ”Charlie” i ”Poradnik obserwatorów gwiazd” Ta druga jest dość specyficzna, ale obie bardzo mi się podobały, i mogę je polecić :)

 • jc

  przeczytałam tylko „13 powodów” i uważam, że to jedna z najlepszych książek jakie miałam okazję czytać. zdecydowanie mogę ją polecić :)

 • Maratka

  Czytałam „Cud chłopak”, „Jeśli zostanę”, „Charlie”, „Szukając Alaski”, „Niebo jest wszędzie” i „Nienawiść” – wszystkie bardzo mi się podobały :)

 • agusia97

  Czytałam „Gwiazd naszych wina” i oczywiście książka bardzo mi się podobała. Czytałam również kilka książek z tych podanych powyżej i większość również całkiem nieźle trafiła w moje gusta. „Niezbędnik obserwatorów gwiazd” jest zachwycającą powieścią od której wręcz nie mogłam się oderwać, ale momentami miałam wrażanie, że książka jest w pewien sposób nierealna. Nie chodzi o to, że fabuła toczy się w przyszłości lub w innym świecie. Nie. Pod tym względem książka jak najbardziej spełnia kryteria ‚zwykłych’ książek dla nastolatków opowiadających o ich życiu we współczesnym świecie. Mam na myśli raczej różne wydarzenia, których główny bohater doświadczył.
  Czytałam również „Nie odchodź Julio”, ale ta książka z kolei niespecjalnie mi się podobała. Miałam wrażenie, że jest to po prostu książka jakich wiele, opowiadająca o ciężkiej chorobie. Z tą tylko różnicą, że nie ma w niej praktycznie nic nowego a więc jest gorsza i nudniejsza od innych.
  Natomiast „Jeśli zostanę” wręcz uwielbiam. Książka ma w bardzo ciekawy sposób skonstruowaną fabułę. Wydarzenia z przeszłości poznajemy poprzez retrospekcje, co jest naprawdę rewelacyjnym pomysłem.