Quiz: Co przeczytam później? #7

KROK 1: Załóżmy, że lubisz książki z wątkiem romantycznym, bo kto ich nie lubi?

KROK 2: Wyobraź sobie, że stoisz właśnie przed półką w księgarni, z której wylewają się kilogramy barwnych i krzyczących do Ciebie ‚Wybierz mnie!’ potencjalnych, przyszłych lektur. Wyciągasz rękę po pierwszą lepszą powieść (oczywiście tą z ładną okładką!). Czytasz opis, uznajesz, że nawet ciekawa, ale jednak odkładasz ją i idziesz buszować dalej. Może znajdzie się coś ciekawszego? Sytuacja powtarza się X razy i już torba na ramieniu zaczyna Ci ciążyć. Pora w końcu na coś się zdecydować. Pytanie tylko na CO? Niestety, ostatnio nie wygrało się kumulacji w Lotto, by można było puścić zakupowy hamulec i pójść na całego (czasami życie jest okrutne).

KROK 3: Koniec z barbarzyńsko realnymi bajkami. Przesłanie jest jedno… nie jesteś pewien, co przeczytać dalej. Każdemu się to zdarza (nam książkoholikom notorycznie, ale to szczegół). Dlatego mamy dla Ciebie nowy quiz, który mamy nadzieję skróci Twoją drogę pt: ‚Co przeczytać później?’

KROK 4: Dziś quiz skierowany jest dla osób lubiących silne bohaterki! Miłej zabawy w rozwiązywaniu!

 

Co przeczytam później - silne bohaterki

 

PS. Koniecznie podzielcie się swoimi wynikami i sugestiami (co chcielibyście, by się znalazło w następnym odcinku) w komentarzach!

 • Z podanych książek nie czytałam tylko ,,Piątej fali” i ,,Mrocznego sekretu”. A wszystkie pozostałe bardzo mi się podobały.
  Tylko najbardziej wkurzające jest to, że oprócz ,,Snu”, wydawnictwa nie przetłumaczyły wszystkich tomów tych serii…

  • W Polsce są wszystkie części Snu. „Sen”, „Mgła”, „Koniec”. Nie wiem jak obecnie wygląda dostępność na rynku, bo ja czytałam kilka lat temu, ale wydawnictwo amber wydało całą trylogię.

  • Chyba dopiero załapałam o ci chodziło (widać, że nie wyspana jestem xD) :P
   Taaa ja osobiście bardzo chciałabym dostać w swoje ręce kolejne części „Ukryte”

 • aishiteru

  Czytałam tylko „Atrofię”, która wcale mi się nie podobała. „Piątą falę” mam na półce, zza niedługo się za nią wezmę. :)

  • Nala

   „Piąta fala” – rewelacyjna książka! myślę że Ci się spodoba, osobiście nie mogę się doczekać kolejnych części ;)

  • Kerach

   Dla mnie też „Atrofia” miała tylko ładną okładkę :) A „Piąta fala” jest fajna i nawet charakterek głównej bohaterki mi nie przeszkadza.

 • Chyba przeczytam MROCZNY SEKRET i ATFORIA polecam http://oczymlecznejczekolady.blogujaca.pl/
  http://ksiazkowaksiazka.bloa.pl/

 • Bookworm

  Sen- cała trylogia bardzo dobra, zwłaszcza pochwalam cały ten realizm , jaki jest w tej książce, bo jest go naprawdę dużo.
  Mroczny Sekret- lubię styl pani Bray, jest dość specyficzny, ale jej książki dobrze się czyta. Cały ten świat wykreowany w tej serii jest fascynujący i chce się więcej i więcej, a realia historyczne- łał.
  Żelazny Król- czytałam tylko 2 części, bo niestety tylko one zostały wydane w naszej pięknej ojczyźnie. Jednak te dwie książki były naprawdę fajne, żałuję, że nie miałam szansy przeczytać więcej ( Ash <3)
  Ognista- autorka miała dobry pomysł z tymi dragonami, bo nigdzie indziej się na nie nie natknęłam. Lubię bardzo główną bohaterkę, fajna dziewczyna. 2 część trochę gorsza ale i tak trzyma poziom. Niestety, 3. nie została wydana w Polsce, więc nie mogę się dowiedzieć jak to się wszystko skończyło, a bardzo bym chciała.
  Atrofia- okay, ta książka jest fan-tas-ty-czna. Cały jej koncept jest niesamowity, nie jestem w stanie wyrazić mojej goryczy związanej z faktem iż kolejne części Chemicznego Ogrodu nie ukazały się w Polsce. Tak, czy inaczej, bardzo polecam Atrofię, taka trochę Opowieść Podręcznej dla nastolatków. I piękna okładka, btw :)
  Piąta fala- ja osobiście trochę się zawiodłam na tej książce, ale nie zniechęcam ,bo wiem, że wielu osobom się podobała.
  Ukryte- książka w porządku. Autorka dobrze sobie radzi z utrzymaniem napięcia, a to ważne w kryminałach, więc nie mam zastrzeżeń.

 • agnes

  Przeczytałam „Mroczny sekret”, „Żelazny dwór” i „Piątą falę”, każda mi się na swój sposób spodobała. Muszę się zabrać kiedyś za „Atrofię” bo tylko ona mnie zaciekawiła z pozostałych książek.

 • ola2801

  Nie wiem, czyście trochę nie zaspoilerowali Piątej Fali;)

  I tak patrząc na „Żelaznego króla” zastanawiam się, jak Wydawnictwo Amber mogło wydać tyle Pamiętników Wampirów, które jak na mój gust po III były po prostu porażką, a zrezygnowali z Żelaznego Dworu…
  P.S. Jeżeli ktoś zna dostatecznie dobrze angielski czy niemiecki, to polecam przeczytać Żelazną Królową… w życiu nie czytałam czegoś tak dobrego, pierwsze dwie części się do niej nie umywają! :D

 • To tak:
  Żelaznego króla i Mroczny sekret mam i czytałam. – Niezłe, choć spodziewałam się czegoś trochę lepszego.
  Ukrytą miałam z biblioteki i czytałam niedawno. – Fajna z bardzo ciekawym pomysłem.
  Ognista – Nie czytałam, ale ma ją moja koleżanka, więc w końcu się do niej (do książki) dorwę.
  Na Sen i Atrofię mam ochotę już dawno. Może kiedyś przeczytam.
  Piąta fala jest w moich planach do kupienia, ale zobaczymy jak to wyjdzie, bo coraz bardziej zbliża się woodstock i powinnam oszczędzać przede wszystkim na niego.

 • Alexis

  Nie czytałam z stąd tylko ,,Sen ” i ,,Mroczny sekret” . Pozostałe czytałam i bardzo mi się wszystkie podobały. ;)