Świat: Powstaną trzy nowe filmy w uniwersum „Harry’ego Pottera”?

fanart by hogwartsite.deviantart

New York Times ujawnił, że spin-off Harry’ego Pottera autorstwa J.K. Rowling, będzie co najmniej trylogią. Pierwsze pogłoski na temat serii słyszeliśmy we wrześniu zeszłego roku, dotyczyły one nadziei Warner Bros na zrobienie jej ekranizacji. Teraz Rowling mówi nieco więcej i twierdzi, że zaangażowanie dyrektora generalnego WB – Kevina Tsujihary – jest bardzo ważne, aby ten plan wykonać.

„Kiedy mówię, że on miał swój wpływ na powstanie „Fantastycznych Zwierząt”, to nie jest takie mówienie tylko pod publikę, ale dosłowna prawda. Jedliśmy razem obiad, rozmawialiśmy przez telefon, a potem wyjęłam brudnopis i pomyślałam, że to będzie interesująca pamiątka dla moich dzieci, więc zaczęłam to pisać od nowa!” „Kiedy Kevin otrzymał najwyższą posadę, wniósł nową energię, która odcisnęła swoje piętno. To jest bardzo zaangażowany człowiek, miły i zabawny.”

Jak już słyszeliśmy wcześniej, filmy skupiają się na historii Newt’a Scamandera, daleko przed tym, jak rozpoczęła się przygoda Harry’ego. To nie jest ani prequel ani sequel. Póki co niewiadomo, czy to faktycznie będzie tylko trylogia, czy pani Rowling postanowi iść dalej. Producentem jest David Heyman, natomiast reżyser i data premiery nie są jeszcze znane.

 • Czytałam o tym wczoraj bodajże, aczkolwiek myślę, że po prostu WB robi to, bo wie, że na świecie jest mnóstwo osób związanych z HP, którzy za nic nie opuszczą tego widowiska. :)
  Natomiast widzę, że w tekście wkradła się literówka – w pierwszym zdaniu „J.K. Rowlin”, gdzieś zjedzono „g”. :D
  Na film/filmy czekam :)

 • Nazywanie tego ekranizacją to jakaś kpina. Przecież film nie będzie dokumentalny, a musiałby taki być, bo ta książka to encyklopedia.
  A tak w ogóle, wolałbym mini serial na podstawie ”Baśni Barda Beedle’a” oraz film o Huncwotach (najbardziej chciałbym książkę, ale na to chyba nie ma co liczyć…).
  Mimo wszystko, nie wybaczyłbym sobie gdybym nie poszedł na ten film.

 • Bookworm

  Wiedziałam o tym trochę czasu temu i nie mogę się doczekać! Harry Potter to moje dzieciństwo, dzięki niemu zakochałam się w książkach, a Fantastyczne Zwierzęta to świetna nowella towarzysząca, którą czytałam z prawdziwą przyjemnością.
  Łał. Super!

 • AS-ik

  Chętnie zobaczę^^ Choćby dla tych „fantastycznych bestii” ;). Mam jedynie nadzieję, że przyłożą się do zrobienia efektów specjalnych i nie pójdą na łatwiznę ….

 • Z przyjemnością zobaczę ;D Ale nadal pozostaje wrażenie, że w dużej mierze jest to robione dla zysku..

 • aishiteru

  Chętnie obejrzę, z ciekawości! Nie mam tej książeczki, zresztą, mimo że lubię HP, nigdy mnie nie interesowała. „Baśnie barda Beedle’a” owszem (choć teraz pewnie już ich nie dostanę..).

 • agnes

  Książki przeczytałam, filmy obejrzałam i nie mam nic przeciwko kolejnemu filmu ze świata HP. Fajnie będzie coś takiego obejrzeć no ale jak na razie to trzeba jedynie czekać na jakieś konkretniejsze informacje. ;)

  • tajemnicza

   no właśnie czekać ;( .. ale myślę że gra jest warta świeczki

 • zooma96

  TAAAAAAK!!! Może dla niektórych te kolejne filmy będą tylko nabijaniem kieszeni, ale ja tak bardzo chcę zobaczyć, co zrobią z tymi książkami :)