Zapowiedź: Mroczne słońce – N.K. Jemisin

mroczne-slonce[box_light]Mroczne słońce
N.K. Jemisin

Data wydania: 14 maj 2014
Wydawca: Akurat
Kategoria: fantasy
Seria: Sen o krwi #2
Cena okładkowa: — zł[/box_light]

Gujaareh, miasto snów, jęczy pod rządami Protektoratu Kisuańskiego. Miasto, w którym kiedyś jedynym prawem był pokój, poznało co to przemoc. W dodatku mieszkańców Gujaarehu dręczy tajemnicza i śmiertelna zaraza, która dopada ofiary podczas snu. Lud Gujaarehu powinien się zbuntować, ale zbyt długo żył w spokoju. Ktoś musi go nauczyć walki. Cała nadzieja w dwojgu wyrzutków – kobiecie, której jako pierwszej pozwolono wejść do zakonu bogini snów, oraz wygnanemu księciu, który pragnie odzyskać utracone dziedzictwo. Razem muszą stawić czoło kisuańskiemu okupantowi i dowiedzieć, skąd się biorą śmiertelne sny – zanim Gujaareh upadnie na zawsze.

„Mroczne słońce” to kontynuacja „Zabójczego księżyca” – równie wciągająca i zachwycająca rozmachem jak pierwsza część cyklu. Akcja toczy się jakieś dziesięć lat po wydarzeniach opisanych w pierwszym tomie.

  • Dobrze, że są tylko dwa tomy. Gdy tylko trafię jakoś taniej kupię oba, bo kuszące.

  • aishiteru

    Patrząc na miniaturkę myślałam, że to będzie coś Papierowego Księżyca, ale nie… Zapomniałam o pierwszej części, ale mnie zainteresowała, więc teraz już będę pamiętać. I jeśli będzie okazja, to kupię. :)

  • agnes

    Skoro pojawiła się zapowiedź do drugiego tomu to sięgnę po pierwszą część bo pojawiła się w bibliotece a zaciekawiła mnie ta opowieść.

  • Alexis

    Jak znajdę pierwsza część w bibliotece to wypożyczę.;)