Zapowiedź: Młody Sherlock Holmes. Lodowe ostrze – Andrew Lane

16 6
mlody-sherlock-holmes

mlody-sherlock-holmes[box_light]Lodowe ostrze
Andrew Lane
Data wydania: 1 październik 2013
Wydawca: W.A.B.
Gatunek: przygodowa, teen
Seria: Młody Sherlock Holmes #3
Cena okładkowa: 29,90 zł[/box_light]

Trzecia część cyklu o przygodach nastoletniego genialnego detektywa – Sherlocka Holmesa.

Wiktoriańska Anglia. Czternastoletni Sherlock po raz kolejny musi rozwikłać kryminalną zagadkę. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych wyrusza do Londynu. Tym razem jego przygoda rozpoczyna się w klubie Diogenes – trafia tam na zaproszenie starszego brata. Gościnny pokój, w którym się umówili staje się miejscem zbrodni – Mycroft otwiera mu drzwi z nożem w ręku, wewnątrz znajdują się zwłoki nieznajomego mężczyzny. Ze względu na niepodważalne, zdaniem policji, dowody – dyplomata zostaje oskarżony o morderstwo. Sherlock, wraz ze swoim opiekunem – tropicielem przestępców, postanawia oczyścić brata z zarzutów i przywrócić mu dobre imię. Szybko udaje się im ustalić jak do tego doszło i czym było narzędzie zbrodni. Pozostaje jednak pytanie: dlaczego ktoś chciałby wrobić Mycroft’a w morderstwo?

Śledztwo, którego podejmuje się Sherlock na własną rękę, uruchamia łańcuch nieoczekiwanych wydarzeń i będzie miało swój finał w Rosji. Na nieznanym terenie, chłopiec będzie musiał wykorzystać całą wiedzę, przekazaną mu przez Amyusa Crowe’a i swoje zdolności spostrzegawcze. Młody detektyw potrafi logicznie myśleć, wręcz perfekcyjnie opanował metodę dedukcji, ale będzie się musiał jeszcze wiele nauczyć… Czasami najoczywistsze rozwiązanie zagadki bywa zwodnicze.

6 komentarzy w"Zapowiedź: Młody Sherlock Holmes. Lodowe ostrze – Andrew Lane"

  1. Okropnie się cieszę, że Holmes będzie ratował kogoś z rodziny. Pewnie będzie musiał bardzo się starać, aby uniewinnić swojego brata. Jestem ciekawa co przyniosą strony i czego się nauczę. Okładka książki też jest fajna. Przeczytam, kiedy tylko najdzie mnie ochota na kryminał.

  2. Jedynie z czym miałam przyjemność się zetknąć związanego z Sherlockiem Holmesem były najnowsze filmy o nim. Serialu nie oglądam, może kiedyś a do książek o nim też mnie ciągnie. Książka akurat jest o przygodach młodego Holmesa więc fani tej postaci zapewne są ciekawi jego innych przygód więc pewnie sięgną i po tą serię, mnie jednak nie ciekawią takiego typu książki.

  3. Kocham Sherlocka Holmesa! Nie tylko tego Doyle’owskiego, ale też serial. :) Film jest też genialny. Na początku zakochałam się w serialu BBC, a potem już poszło. :) Już słyszałam o tej serii, już miałam ją wypożyczyć, ale inne powieści rzuciły mi się w oczy. Mimo że główny bohater ma zaledwie 14 lat, to nie przeszkadza mi to. Takie kryminalne zagadki mi odpowiadają.

  4. Nigdy nie widziałam tych książek. Mimo wszystko ciekawy pomysł. Jednak Sherlock Holmes to coś dla mojej siostry nie dla mnie. Ja nie mam zdania. Przeczytałabym i pewnie nawet by mnie to ciekawiło, ale nie jest to mój „must have”. Pożyjemy zobaczymy! :)

Zostaw komentarz